Twoje źródło wiadomości o branży e-commerce!

Jak zacząć przygodę z nowym językiem – 3 podcasty do nauki do języków obcych

Nauka języków obcych z książki to już przeżytek. Ucz się wygodnie za pomocą podcastów.

Nauka języków obcych w obecnych czasach to konieczność. Dzieci uczą się ich właściwie od przedszkola, a dorosłe osoby, którym potrzebna jest znajomość języka obcego w życiu zawodowym, zapisują się na dodatkowe kursy językowe. Kiedy mamy zamiar nauczyć się zupełnie nowego języka, zwykle nie wiemy jak do tego podejść. Nie wiemy jak szybko i skutecznie opanować wszystkie słówka i potrzebne zwroty językowe. Jak zatem rozpocząć przygodę z nowym językiem? Jakie techniki nauki języka zastosować, aby móc w krótkim czasie nauczyć się podstaw językowych?

Dlaczego uczymy się języków obcych?

Każdy z nas uczy się języka obcego z innego powodu. Jeden potrzebuje umiejętności językowych, aby móc dostać się na wymarzone stanowisko pracy. Ktoś inny stawia na naukę języka, aby zabłysnąć przed znajomymi. Inny uczy się języka obcego przed wyjazdem za granicę. W wielu przypadkach nawet w celach turystycznych. Nauka języka obcego nie musi być trudna! Pod warunkiem, że weźmiemy się za nią etapami i skorzystamy ze wszystkich pomocy dostępnych w Internecie. Nie musimy od razu zapisywać się na drogi kurs językowy. W sieci istnieje wiele darmowych lekcji, podcastów, a także serwisów poświęconych właśnie darmowej nauce języka obcego.

Zobacz więcej tekstów w naszej bazie wiedzy >

Najpopularniejsze podcasty do nauki języka obcego

Jak już wspomnieliśmy, w Internecie znajdziemy wiele popularnych samouczków i podcastów do nauki języka obcego. Najczęściej są one zwykle dostępne jest za darmo. Dla osoby ambitnej i zdyscyplinowanej nauka języków obcych za pomocą darmowych aplikacji może stać się opłacalną inwestycją czasu. Zdecydowanie przełoży się to na nowe umiejętności językowe.

Wybierając podcasty do nauki języka obcego, stawiamy przede wszystkim na umiejętność rozumienia ze słuchu, co jest także bardzo ważną kwestią podczas nauki języka. Jaki podcast wybrać? Gdzie ich szukać, aby móc swobodnie słuchać i w ten sposób uczyć się języka obcego? W Internecie możemy znaleźć wiele podcastów do nauki języka obcego, spróbujmy przybliżyć tematykę przynajmniej trzech.

Jednym z dość popularnych podcastów jest The RealLife English Podcast. Można go słuchać za pomocą aplikacji iTunes oraz Spotify, które są dość popularne ze względu na możliwość słuchania różnych gatunków muzycznych, a w ostatnim czasie także wzrasta ilość podcastów tam zamieszczanych. Tutaj nauczysz się potocznych wyrażeń językowych, slangu i znanych idiomów, które za granicą są niezbędne do codziennego porozumiewania się z obcokrajowcami.

Podkast 6 Minute English to angielskie nagrania językowe, które trwają jak sama nazwa wskazuje 6 minut. W tym czasie słuchacz może wysłuchać tematyczny podcast, z którego nie tylko dowie się wiele ciekawych informacji, ale również osłucha języka, którego wciąż się uczy.

Innym podcastem oferowanym przez kanał BBC jest The English We Speak. Tutaj także można osłuchać się popularnych wyrażeń językowych z zakresu języka angielskiego, dzięki którym łatwiej będzie nam porozumiewać się, w sytuacji gdy pojedziemy do obcego państwa, bądź w naszym ojczystym kraju będziemy musieli zmierzyć się z komunikacją z rodowitymi anglikami.

Dlaczego warto słuchać podkastów językowych?

Jeżeli jesteśmy dopiero na początki przygody z obcym językiem, powinniśmy zacząć od nauki słówek i prostych wyrażeń. Jeżeli jednak zaliczamy się do osób średniozaawansowanych, możemy dzięki podkastom ulepszyć wszelkie umiejętności już posiadane. Najważniejsze że lepiej będziemy rozumieli ze słuchu język, którego tak wytrwale się uczymy. Podkast to krótkie nagranie, które w każdej chwili możemy zatrzymać i przewinąć do początku. Dzięki temu jeszcze lepiej będziemy przyswajać czasem wyjątkowo skomplikowane zwroty językowe.

W trakcie słuchania podcastów przede wszystkim rozbudowujemy swoje słownictwo, wsłuchujemy się w oryginalny akcent językowy i poznajemy nowe zwroty językowe. Często na kursach nie są one udostępniane. Co jeszcze przemawia za słuchaniem podkastów językowych? Prawie wszystkie są darmowe, dlatego naprawdę warto ich słuchać i dzięki nim zgłębiać swoją wiedzę w tematyce wybranego języka obcego.

Oceń post

Wpis przygotował:

Zespół Portalu eCommerce

Zespół pasjonatów świata technologii i handlu elektronicznego

Wybrane dla Ciebie