Twoje źródło wiadomości o branży e-commerce!

Jak sprzedawać w internecie? Dobre praktyki w sprzedaży internetowej

Co znajdziesz w tym artykule?

Jeżeli chcemy skutecznie prowadzić sprzedaż w Internecie, musimy zadbać o właściwie działającą platformę internetową. To klucz do sprzedaży oraz generowania dochodów. Dobrze poznać dobre praktyki w sprzedaży internetowej

Warto jednak podkreślić, że przy obecnej konkurencji i ogromnej ilości sklepów internetowych, nie wystarczy jedynie stworzyć kolejną platformę w sieci. Trzeba ją również umiejętnie i profesjonalnie wypromować.

Jakie zatem wprowadzić praktyki w sprzedaży internetowej, aby szybko i skutecznie osiągnąć sukces w sieci? Jakie działania podjąć, aby sklep internetowy generował z miesiąca na miesiąc coraz większą sprzedaż? W jaki sposób zwiększyć liczbę zamówień sprzedawanych produktów?

Dobre praktyki w sprzedaży internetowej pozwolą uzyskać więcej klientów
Dobre praktyki w sprzedaży internetowej pozwolą uzyskać lepsze wyniki sprzedaży

Pierwszą kwestią w budowaniu właściwej marki sklepu internetowego jest odpowiednie podejście do marketingu. Stworzenie strony internetowej, zbudowanie sklepu internetowego nawet z najlepszą szatą graficzną nie wystarczą. Żadne powyższe czynniki nie sprawią, że produkty w sklepie zaczną się sprzedawać. Najważniejsze są właściwe działania promocyjne. W konsekwencji można nimi wypromować sklep internetowy na szeroką skalę i dotrzeć do docelowego grona klientów. Nad platformą sklepu internetowego trzeba pracować długo i wytrwale a każde działanie powinno być dobrze przemyślane. Ważne jest zachowanie zgodności z obecnie panującymi normami marketingu internetowego.

W sprzedaży internetowej najważniejsza jest prostota

Z pewnością pamiętasz, jak wyglądały pierwsze strony internetowe. Wyróżniały się one migającą grafiką oraz dużą ilością banerów. Dziś liczy się zupełnie coś innego. Na stronie powinny być zamieszczone tylko najważniejsze informacje, a przekaz powinien być krótki, zwięzły i celować do konkretnej grupy klientów. W jakim celu stosujemy na stronach internetowych minimalizm? Aby klient mógł szybko znaleźć potrzebny mu produkt, ale i równie szybko dokonać zakupów, bez zbędnych formularzy, na które będzie musiał tylko stracić swój cenny czas.

Wprowadź opcję zakupów bez rejestracji

Kiedy mówimy o minimalizmie, pamiętajmy przede wszystkim o kliencie, który nie zawsze ma czas i ochotę rejestrować się w sklepie internetowym. Czasem zakupy są jednorazowe i konieczność zakładania konta może do nich skutecznie zniechęcić. Obecnie popularniejsze stają się zakupy bez rejestracji. Użytkownicy wolą prostszą formę – brak konieczności zakładania kolejnych kont na platformach internetowych . Zaufanie do zakupów internetowych w ostatnich latach wzrosło. Kupujący więc nie potrzebuje gwarancji bezpieczeństwa transakcji właśnie poprzez założenie w danym sklepie konta klienta.

Dobre praktyki w sprzedaży internetowej pozwolą zachować lojalność i przywiązanie klietnów
Dobre praktyki w sprzedaży internetowej wychodzą daleko poza ramy twojego sklepu internetowego

Postaw na Social Media i Marketing internetowy

To, co wydaje się najważniejsze w sprzedaży internetowej, to skuteczna i obszerna reklama. Dlatego właśnie warto postawić na Social Media i Marketing internetowy, promując sklep we wszystkich możliwych kanałach społecznościowych, zakładając blog ekspercki czy stronę fanpage w najpopularniejszym medium społecznościowym, jakim jest Facebook. To klient wystawia opinię o zakupach, a jeżeli zdecydujemy się na skuteczną reklamę produktów za pośrednictwem Social Media, uzyskamy prawdziwe opinie i realne szanse na zwiększenie sprzedaży we własnym sklepie internetowym. Komunikowanie z klientem jest bardzo istotne – dobrze jest więc informować o nowych promocjach (np. z okazji świąt lub niedzieli handlowej)

Co to jest skuteczny content marketing?

Jak wiadomo, ruch w sklepie internetowym jest związany bezpośrednio ze sprzedażą oferowanych produktów. Ważne jest zainteresowanie potencjalnego użytkownika nie tylko sprzedawanymi produktami, ale również cenną wiedzą. Dzięki niej użytkownik wróci do sklepu nie tylko w celu wykonania kolejnych zakupów, ale także, aby znaleźć cenne informacje dotyczące konkretnej dziedziny wiedzy. Im więcej będziemy publikować wartościowych treści, tym większe prawdopodobieństwo, że liczba osób odwiedzających platformę internetową wzrośnie. Warto również skupić swoją uwagę na dobrych jakościowo treściach w obrębie swojego sklepu. Musimy zrozumieć co to jest pozycjonowanie, aby uzyskać lepszą widoczność w wyszukiwarkach internetowych.

Pamiętaj o promocji i widocznym kontakcie z działem sprzedaży – klucz do dobrej sprzedaży internetowej

Stawiając na narzędzia zwiększające sprzedaż produktów w sklepie internetowym, nie zapominajmy o promocji. To co najbardziej przyciąga nowych klientów, to właśnie wszelkiego rodzaju rabaty i promocje, dzięki którym mogą kupić produkty taniej niż u konkurencji. Drugim ważnym czynnikiem jest stały kontakt z klientem. Warto zadbać, aby na każdej stronie sklepu w widocznym miejscu znajdował się email oraz numer telefonu do działu sprzedaży. Zwykle podczas zakupów klient nie korzysta z formularza kontaktowego. Jednak gdy pojawia się jakakolwiek wątpliwość dotycząca konkretnego produktu klient będzie zadowolony gdy nie musi szukać numeru kontaktowego na innych podstronach.

Więcej ciekawych wskazówek jak stworzyć swój sklep internetowy znajdziesz w tekście: Jak założyć sklep internetowy? 5 wskazówek na dobry start w e-commerce!

Wpis przygotował:

Zespół Portalu eCommerce

Zespół pasjonatów świata technologii i handlu elektronicznego

Wybrane dla Ciebie